עגור - מה המשמעות והסמליות של הציפורים בחיינו?

חזרה למאמר המלא - מה המשמעות והסמליות של הציפורים בחיינו?


מספר ציפורים שקיבלו משמעויות מיוחדות

עם הזמן, מספר ציפורים קיבלו משמעויות סמליות חזקות למצבי רוח אנושיים ומגוון של רגשות ויופי. הנה כמה מהנפוצות יותר:


עגור


קשור בדרך כלל עם תחיית המתים, התחדשות פיזית ורוחנית. זהו גם סמל של ריפוי, שלווה ושלום. עוד ייצוג סימבולי של עגור הוא בריאה דרך מיקוד עמוק מדיטטיבי. מתבטא כשהאדם להוט לקחת אחריות על המצב ולקבל את העניינים לידיו.


באסיה, העגורים מסמלים חיים ארוכים ואושר.

גם בסין העגור נחשב לסימן טוב, שליח האלים הנושא אהבה ואושר אימהיים. העגורן מסמל מעמד גבוה, אריכות ימים וחיי נצח, בתוספת הארה רוחנית.


בתרבות היפנית נאמר כי העגור חי במשך 1000 שנה עוד מסופר שהעגור מעורר הנאה בתמורה להקרבה. בנוסף, העגור מייצג מזל טוב ואורך חיים. היפנים מתייחסים לעגור כ"ציפור האושר" שכן היה נהוג לרקום עגורים על בגדיהם של פקידים חשובים.


בעבר, העגור קישט את קסדותיהם של הסמוראים וגם התנוסס על השטר 1,000 הין ועד היום העגור הוא הלוגו הרשמי של חברת התעופה היפנית JAL.


העגורן היפני כל כך אהוב שהפך לאחד מנושאי האוריגמי החביבים ביותר אחרי מלחמת העולם השנייה, מכיוון שהוא הפך לסמל לשלום והרמוניה.


באמריקה ובאפריקה העגור מסמלת חוכמה.הנושאים:

סמליות הציפור מימי קדם

הציפור כמקור לתקווה ושיחרור רוחני

יונה

ציפור גן עדן

הנשר

הינשוף

פיניקס

תרנגול

עורב

עקעק

סנוניות וציפורים כחולות

טווס

יונק דבשחזרה למאמר המלא - מה המשמעות והסמליות של הציפורים בחיינו?

#תכשיטכסף #אבןאילת #תכשיטיוינטג #צמיד #צמידכסף #צמידים #תליון #תליוניכסף #סיכה #סיכתכסף #תכשיטיםעתיקים #תכשיטיפיליגרין #אהרוןתכשיטיםארט #aaronjewelryart

#ניקויאבנים #ניקויאבניחן #כליכסף #ניקויכסף #אבןמלכיט #אילת #מלכיט #אבןאילת #תכשיטים #בצלאל #כוסותכסף #כוסכסף #יודאיקה #תכשיטייודאיקה #טיהוראבנים #זכוכיתארכיולוגית #זכוכיתרומית #שרשראות #שרשרת #שרשרתכסף #מתנות #שוקפשפשים #ירידעתיקות #טיהוראנרגטי #חיות #ציפור #ציפורים #תליוןמעוצב #סיכתציפור #תליוןציפור #יונה #טווס #עורב #זוגיונים #נשר #תרנגול #ציפורגןעדן #יונקדבש #עקעק #עגור

Archive
Posts List
1/7
רשימת פוסטים
1/7
Search By Tags
Follow Us
  • YouTube
  • Instagram
  • Facebook Basic Square

Aaron Jewelry & Art

צור קשר
ת.ד: 118

 מיקוד: 65115
תל אביב טל: 052-6930077

aaronjewelryart@gmail.com

  • Instagram
  • Our Facebook
  • Our YouTube
 Ⓒ Copyright Aaron Art