סמליות הציפור מימי קדם - מה המשמעות והסמליות של הציפורים בחיינו?


חזרה למאמר המלא - מה המשמעות והסמליות של הציפורים בחיינו?


סימליות הציפור עוד מהעת העתיקה

הציפורים מכוסות בנוצות והגפיים הקדמיות שלהן הפכו לכנפיים המאפשרות למרבית הציפורים לעוף באוויר, גופן הותאם לתעופה, מקורן קל במקום שיניים ועצמותיהן חלולות. הציפורים מטילות ביצים וההורים מטפלים ודואגים לצאצאיהם. הציפורים הן יצורים חברותיים המתקשרים ביניהם במחוות, טקסים וקריאות ייחודיות. ישנם מינים רבים שבוחרים בני זוג לכל החיים ובכך מגלים נאמנות, תכונות אלה מוערכות ע"י בני האדם מאז ומעולם.

לכן אנחנו יכולים להבין מדוע עוד בעת העתיקה בני האדם האמינו כי אחרי המוות, עוזבת הנשמה את הגוף בצורת ציפור ולפיכך הציפור היא סמל לנפש. שכן מעוף הציפור מסמל את המסע האנושי מלידתו עד שנשמתו עוזבת את אדמות אבותיו.


בדתות רבות מאמינים ביצורים שמימיים או רוחות עם כנפיים, כמו מלאכים, כרובים ושרפים. ציפורים אף מופיעות על ענפי "עץ החיים" בגן עדן שממנו נאסר על אדם וחוה לאכול.

עוד בעת העתיקה, הציפורים נחשבו כחזאים של אירועים עתידיים, והאמינו כי יש להם משמעות סמלית עמוקה. היצורים המכונפים האלה מסמלים את נפש האדם ומייצגים את הטוב, השמחה, החוכמה והאינטליגנציה וכל אלה מייצגים בטיסתם את המסע של הנפש בחיפוש עצמי ואחר ידע גבוה יותר. כמו כן, הטיסה של ציפורים מהווה מטאפורות של עוצמה ולמגוון רגשות ומצבי רוח אנושיים.

כמו כן, קירבתם לשמים גרמה להם להיראות כשליחים של האלים. כתוצאה מכך, ראיית ציפורים שונות נתפסה כסימנים טובים או רעים, והופעתם כסימנים מאלוהים.

הציפור כמקור לתקווה ושיחרור רוחני

יונה

ציפור גן עדן

הנשר

הינשוף

פיניקס

עגור

תרנגול

עורב

עקעק

סנוניות וציפורים כחולות

טווס

יונק דבש

חזרה למאמר המלא - מה המשמעות והסמליות של הציפורים בחיינו?

#תכשיטכסף #אבןאילת #תכשיטיוינטג #צמיד #צמידכסף #צמידים #תליון #תליוניכסף #סיכה #סיכתכסף #תכשיטיםעתיקים #תכשיטיפיליגרין #אהרוןתכשיטיםארט #aaronjewelryart

#ניקויאבנים #ניקויאבניחן #כליכסף #ניקויכסף #אבןמלכיט #אילת #מלכיט #אבןאילת #תכשיטים #בצלאל #כוסותכסף #כוסכסף #יודאיקה #תכשיטייודאיקה #טיהוראבנים #זכוכיתארכיולוגית #זכוכיתרומית #שרשראות #שרשרת #שרשרתכסף #מתנות #שוקפשפשים #ירידעתיקות #טיהוראנרגטי #חיות #ציפור #ציפורים #תליוןמעוצב #סיכתציפור #תליוןציפור #יונה #טווס #עורב #זוגיונים #נשר #תרנגול #ציפורגןעדן #יונקדבש #עקעק #עגור

Archive
Posts List
1/7
רשימת פוסטים
1/7
Search By Tags
Follow Us
  • YouTube
  • Instagram
  • Facebook Basic Square

Aaron Jewelry & Art

צור קשר
ת.ד: 118

 מיקוד: 65115
תל אביב טל: 052-6930077

aaronjewelryart@gmail.com

  • Instagram
  • Our Facebook
  • Our YouTube
 Ⓒ Copyright Aaron Art