בסין אמטיסט נקראת גם אבן החוכמה ,סגולות, רוחני ומיסטיקה בימנו - אבן האמטיסט או בשמה העברי אחלמה

חזרה למאמר המלא - אבן האמטיסט או בשמה העברי אחלמה


***הערת הכותבת: הכוחות המיסטיים של אמטיסט וכל מידע אחר המופיע כאן בבלוג מיועד למטרות בידור בלבד ויש להתייחס לכך בהתאם. הוא מבוסס על מאות שנים של פולקלור ולא מתיימר למידע רפואי כלשהו. לקבלת ייעוץ לגבי אחת מהמחלות המפורטות, אנא בקרו אצל רופא מוסמך.


5. בסין אמטיסט נקראת גם אבן החוכמה

בפילוסופיה הסינית של פנג שואי, האמטיסט משפר את פינת העושר תוך התמקדות במתן וקבלת עושר חומרי. ברמה הגבוהה ביותר, אמטיסט מעניק את ההבנה הרוחנית הנדרשת כדי להגיע למצב של אושר. זה קשור לצ'אקרת הכתר בחלקו העליון של הראש אליו נכנסת המהות האלוהית. זוהי אבן טובה לפתור מחלוקת, המוצעת לילדים וללוחמים קרביים.


5.1 ברפואה הסינית המסורתית

ברפואה הסינית המסורתית נקבע כי האמטיסט טוב לכאבי בטן וחלומות רעים ועשוי לשמש גם לריפוי מחלות של הריאות. ישנה האמונה כי הוא מסייע לניקוי רעלים מהגוף ויכול להיות שימושי ביותר לניקוי אזור החזה. אמטיסטים הם בעלי ערך בטיפול במערכת העצבים המרכזית כמו גם במוח.

כאשר עונדים אמטיסט קרוב לראש, כמו בזוג עגילי אמטיסט, לא רק שהם מקלים על כאב ראש, אלא שהם

גם יעזרו וישפרו את תהליכי החשיבה ומאפשרים לעבד מידע ביעילות רבה יותר. ההערכה היא שאבן משחררת חסימות במוח בהן התפקוד הנפשי שהתבלבל ובלתי מכוון, ומשחרר את הדרך לחשיבה ברורה יותר. הם גם מאמינים כי האבן עוזרת לאנשים הסובלים מזיכרון לקוי.

מחרוזת עם אמטיסטים מומלצת למי שמתמודד עם מתח רב, כמו אנשים עם מוסר עבודה מופרז אשר אינם מסוגלים ליהנות מרגיעה ובנוסף מועילה בטיפול בנדודי שינה. אמטיסטים עוזרים גם

לאנשים המועדים לדיכאון ותחושה מלנכולית כוללת. רבים גם מאמינים כי אמטיסטים מועילים לאלו העובדים להתעלות מעל תלות כימית. האבנים מומלצות כקמעות כדי לספק כוח פנימי בעת המאבק בתלות. האמטיסט אמור לכוון לבלוטת יותרת המוח, המכוונת את המערכת האנדוקרינית, בלוטת האצטרובל, שם נחשבים שמופעלים מצבי תודעה וכישורים נפשיים, ואת כל קליפת המוח. לכן מועיל לכאבי ראש, מחלות נפש, חרדה, זעזוע מוח ודיכאון.

אמטיסטים משמשים גם לריפוי טבעי. זוהי אבן עמוסה בקסם עתיק והיא פופולרית כיום כמו לפני אלפיים שנה. אם הוא מונח מתחת לכרית או מונח מתחת למיטה, הוא כביכול מונע נדודי שינה וסיוטים. האבן גם מייצרת שינה שלווה עם חלומות נעימים, מרפאים ולעתים קרובות נבואיים. עם זאת האבן גם תבטיח כי הלובש אותה לא ישן יתר על המידה. זוהי אבן רוחנית, ללא תופעות לוואי שליליות או אסוציאציות לאלימות, כעס או תשוקה. זו אבן שלום. המרגיעה פחדים, מעלה תקוות, מרימה את הרוח ומקדמת מחשבות על המציאות הרוחנית שמאחורי חיינו ומונעת רגשות אשמה והונאה עצמית, מרסן את הפרעות ומעניק שיקול דעת טוב. האבן מרגיעה סערות רגשיות דבר שמאוד מועיל במצבים של סכנה פוטנציאלית. האבן מעניקה אומץ ומהווה קמע עוצמתי למטיילים המגן מפני גנבים, נזק, מחלה וסכנה.

אבן האמטיסט מנקה, הן פיזית והן פסיכולוגית ומקדמת איזון והרמוניה פנימיים ויציבות לאדם. אמטיסטים מסוגלים לעורר את הביטחון העצמי. האבן מעודדת השקפת החיים חיובית ומשפרת את חוש ההומור. מעלותיו של אמטיסט כוללות יופי, רוגע, הגשמה, ענווה, התנהגות אוהבת, שלמות, אדיקות, כנות, איזון רוחני, שלווה וחוכמה ולכן נלבש לעתים קרובות במהלך התבוננות או מונח על מזבחי

מדיטציה פשוטים. אבן האמטיסט נלבשת גם במהלך מעשים נפשיים מאחר שהיא אבן החוכמה, הוא מאפשר להשתמש במידע המתקבל דרך הנפש. האבן גם עוזרת לחדד את התודעה המודעת ומשפרת את הכוחות הנפשיים. ומשמשת לשיפור הזיכרון ושומרת על מחשבות בקנה אחד עם יעדי החיים. זוהי אבן של אהבה טהורה, אמיתית, רגשית ולעתים קרובות עוזרת לשני אוהבים לחזק את המחויבות שלהם. זוהי גם אחת האבנים הבודדות שנקבע שימוש במיוחד לגברים לשם משיכת נשים. זה כביכול מושך "נשים טובות" שיתאהבו בגבר העונד אמטיסט. האבן יכולה לעזור גם למעורבים בתביעות משפטיות כדי להבטיח את הצלחתם וגם ידוע שתביא להצלחה בעסקים.

6. סגולות, רוחני ומיסטיקה בימנו

אמטיסט היא אבן של הגנה וטיהור רוחניים, משתמשים בה היום בכדי לנקות את שדה האנרגיה של האדם מהשפעות שליליות שיכלו לדבוק, כמו כן, האבן יוצרת מגן תהודה של אור רוחני סביב הגוף. בנוסף, האבן פועלת כמחסום מפני אנרגיות נמוכות יותר ועל ידי כך מאפשרת ליכולות להתבטא בצורה של חרדה, מועקה, לחץ נפשי ,לחץ מסביבה לא בריאה.

האמטיסט נושאת בתוכה אנרגיה של אש ותשוקה, יצירתיות ורוחניות, היגיון ופיכחות, התדר הגבוה הטמון באמטיסט מטהר את ההילה של כל אנרגיה או כל התקשרות שלילית ויוצר מגן אנרגטי מסביב לגוף.

בעולם של ימינו, האמטיסט היא עדיין אבן של רוחניות ושביעות רצון, הידועה ביכולות המטאפיזיות שלה לחזק את הנפש ולעורר מצב מדיטטיבי משופר. התדר הגבוה הטמון באבן מטהר את ההילה של כל אנרגיה או התקשרות שלילית, ויוצר מגן אנרגטי מסביב לגוף, ומאפשר לאדם להישאר צלול ומרוכז תוך פתיחה לכיוון הרוחני. האמטיסט ממריצה את צ'אקרת העין השלישית ואת צ'אקרת הכתר ומשפרות את התפיסה הקוגניטיבית.

עד היום, תרבויות רבות מוצאות גוון רוחני אצל אבני האמטיסט. יש המאמינים כי הנוכחות המרגיעה של האמטיסט מייצרת חלומות מרגיעים, בדרך כלל מכניסה אותם לשלווה, בכך שהיא מביאה את החולם למקום רוחני שבו החולם קרוב לאלוהים שבו מאמין. בהירות ושלווה זו משתרעת גם על התודעה המתעוררת. אומרים כי אמטיסטים עוזרים לתודעה לזרום בחופשיות במידמים נפשיים וגם מטפיזיים כאחד.


האמטיסט זוכה להערכה רבה לאורך כל הדורות בזכות היופי המהמם והכוחות האגדיים שלה לעורר ולהרגיע את הנפש והרגשות.


נושאים:

1. האחלמה ביהדות

1.1 האחלמה ביהדות אחת מאבני החושן

1.2 פירוש לפי הקבלה

1.3 הניתוח הנומרולוגי לשם אחלמה

2. מקור השם אמטיסט על פי יוון העתיקה

2.1 האגדה במיתולוגיה היוונית- בכחוס ואמטיסט

2.2 האגדה המיתולוגיה הרומאית - דיוניסוס ואמטיסטוס

2.3 האמטיסט בתקופת הרנסנס כמיתוס קלאסי

2.4 החודש פברואר ומזל דגים

2.5 סגולות אבן האמטיסט באירופה העתיקה

3. אבן האמטיסט בעולם הנוצרי

3.1 האמטיסט בתקופת ימי הביניים והרנסנס

3.2 האמטיסט קישטו את תכשיטי המלוכה באירופה - אנגליה, רוסיה, נורווגיה, דנמרק,שוודיה

4. מצרים הקדומה - אמטיסטים בקמעות הגנה

5. בסין אמטיסט נקראת גם אבן החוכמה

5.1 ברפואה הסינית המסורתית

6. סגולות, רוחני ומיסטיקה בימנו

7. קצת מדע שמאחורי אבן האמטיסט

7.1 תיאור הצבעים השונים באחלמה

8. תפוצה גיאוגרפית

9. טיפול בתכשיטי האמטיסט שלכם

9.1 השימוש באמטיסט בתכשיטים

10. מפורסמים ילידי החודש

חזרה למאמר המלא - אבן האמטיסט או בשמה העברי אחלמה


#אמטיסט #אבןאמטיסט #תכשיטאמטיסט #תכשיטים #תכשיטיאחלמה #אחלמה #אבןאחלמה #סגול #תכשיטסגול #תכשיטיוינטג #וינטג' #פברואר #מזלדגים #תכשיטיוינטג' #תכשיטיכסף #תכשיטיםמשובצים #סגולותאחלמה #סגולותאמטיסט #צמידאמטיסט #טבעתאמטיסט #שרשרתאמטיסט #עגיליםאמטיסט #אבניחןיקרות #אבניחןחצייקרות #אבניחן #חרוזיאמטיסט #חרוזיםאמטיסט #אהרוןתכשייםוארט #aaronjewelryart

Archive
Posts List
1/7
רשימת פוסטים
1/7
Search By Tags
Follow Us
  • YouTube
  • Instagram
  • Facebook Basic Square

Aaron Jewelry & Art

צור קשר
ת.ד: 118

 מיקוד: 65115
תל אביב טל: 052-6930077

aaronjewelryart@gmail.com

  • Instagram
  • Our Facebook
  • Our YouTube
 Ⓒ Copyright Aaron Art